picture
picture
picture
picture
picture
Projekty I Realizacje

CZYTAJ WIĘCEJ

Odbierz Swój Projekt Gratis

Drogi Zleceniodawco,...
CZYTAJ WIĘCEJ

Wylałeś beton??

 Dzięki ogromnym możliwościom, jakie daje nam jeden z najlepszych program&oacut...
CZYTAJ WIĘCEJ

Korzyści wynikające z lakierowania a olejowania schodów drewnianych2012-09-24

 

 Metod na zabezpieczenie schodów przed uszkodzeniami jest wiele. Jednym z nich jest lakierowanie. Proces ten polega na nałożenie lakieru poliuretanowego na drewno metodą natryskową ( początkowo podkład następnie dwukrotna warstwa). Zaletą takiego wykonania jest uzyskanie typowo grubej struktury ochronnej, która jest bardzo twarda i łatwa w utrzymaniu. Poprawne wykonanie gwarantuje trwałość do sześciu lat, po czym zazwyczaj wymaga odnowy. Niestety w przypadku lakierowania nie jest to proste, ponieważ wymaga solidnego przygotowania, nałożenia nowej powłoki i następnie opuszczenia pomieszczenia na co najmniej 24 godzin (przy dobrej wentylacji). Jeśli nie jesteśmy pewni czy podołamy temu zadaniu skontaktujmy się z fachowcem.

 

 Bardzo dużą popularnością ostatnimi czasy cieszą się olejo-woski. Jest to środek bardziej przyjazny środowisku niż lakier, ze względu na mniejsze stężenie szkodliwych środków chemicznych. Preparat nakładany zostaje metodą ręczną poprzez wcieranie w drewno, a następnie odbywa się zbieranie jego nadmiaru z powierzchni. Preparat nie tworzy wyraźnej powłoki, lecz wnika i penetruje głęboko w materiał. Wyraźnie eksponuje rysunek drewna zachowując naturalną powierzchnię bardzo ciepłą w dotyku. Skutecznie zabezpiecza przed przenikaniem wody. Istotną cechą tej metody jest łatwość w renowacji, która może być wykonana miejscowo na uszkodzonej powierzchni lub też na całości. Nie wymaga szczególnych umiejętności lakierniczych, tak jak w przypadku lakieru chemicznego. Przy takim zastosowaniu drewno pozostaje w delikatnej formie i wymaga szczególnej opieki.  Odnowienie powłoki powinno zostać wykonane nie później  niż po dwóch latach.

 

 W obydwu przypadkach można stosować różnego rodzaju bejce. W zależności od wybranego tworzywa jest możliwość zmiany koloru. Należy pamiętać, aby nie dopuścić się do przetarcia powłoki ochronnej. Skutkuje to pozostawieniem widocznych przetarć na drewnie, które nie wyglądają estetycznie oraz bardzo ciężko je odnowić. Dlatego też nie należy zaniedbywać zaleceń producenta w kwestii odnowy i konserwacji powłok lakierniczych jak i olejno- woskowych.     

 

 

NASZA OFERTA TO PRZEDE WSZYSTKIM:

Wykonanie projektu wedle segustii naszych klientów,indywidualne podejscie i aranżacja według upodobań.Tworzymy schody wygodne w komunikacji i estetyczne w wykonaniu.


CHARAKTERYZUJE NAS:
 • Wieloletnie doświadczenie
 • Niezawodność
 • Solidność wykonania
 • Serwis i utrzymanie produktów
 • Rzetelne podejście do klienta
 • Szeroki wachlarz usług

OFERTA SCHODÓW:
 1. Schody proste
 2. Schody zabiegowe
 3. Schody gięte
 4. Schody dywanowe
 5. Schody bolcowe
 6. Schody na podłoże betonowe
 

O Firmie   |    Oferta   |    Zamów Online   |    Galeria   |    Artykuły   |    Kontakt